Hall of fame - Class winners

Overall Championship

2003
Dave Jackson
2004
Brodie Branch
2005
Andrew Griffiths
2006
Brodie Branch
2007
Adrian Williams
2008
Simon Rogers, Mark Durrant, David Nelson
2009
Mark Durrant
2010
Chris Howard-Harris
2011
Chris Howard-Harris
2012
Stuart Miller
2013
Matthew Willoughby
2014
Shaun Elwell
2015
Robert Jacobs
2016
Shaun Elwell
2017
JeremyDavies
2018
Shaun Elwell
2019
Simon Rogers

Class 1

2002
Andrew Outterside
2003
Graeme Smith
2004
Charles Fitzhugh
2005
Charles Fitzhugh
2006
Matthew Jenkins
2007
Matthew Jenkins
2008
Jonathan Ward
2009
Andrew Willoughby
2010
Andrew Willoughby
2011
Paul Boston
2012
Robert Jacobs
2013
Robert Jacobs
2014
Steffan Eldred
2015
Robert Jacobs
2016
Richard Abraham
2017
Richard Abraham
2018
Richard Abraham
2019
Richard Abraham

Class 2

2002
Barry Hunt
2003
Guy Rossler
2004
Mark Durrant
2005
Mark Durrant
2006
Richard Price
2007
Danny Malkin
2008
Mike Sankey
2009
Richard Price
2010
Matthew Jenkins
2011
Matthew Jenkins
2012
Graham Howard
2013
Matthew Willoughby
2014
Andrew Willoughby
2015
Andrew Willoughby
2016
David Nelson
2017
Robert Jacobs
2018
Clive Marsden
2019
Clive Marsden

Class 3

2002
Gordon Cardew
2003
Dave McFarlane
2004
Dave McFarlane
2005
Paul Dickens
2006
Dave McFarlane
2007
Adrian Williams
2008
David Nelson
2009
Mike Sankey
2010
Richard Price
2011
Tom Price
2012
David Nelson
2013
Jeff Smith
2014
Matthew Jenkins
2015
Richard Price
2016
Matthew Jenkins
2017
Dan Malkin
2018
Richard Price
2019
Richard Price

Class 4

2002
Terry Dutton
2003
Andrew Griffiths
2004
Ken Evans
2005
Andrew Griffiths
2006
Ken Evans
2007
Neil Cavanagh
2008
Mark Durrant
2009
Mark Durrant
2010
Chris Howard Harris
2011
Chris Howard Harris
2012
Stuart Miller
2013
David Nelson
2014
Mike Sankey
2015
Mike Sankey
2016
Jeremy Davies
2017
Jeremy Davies
2018
Mike Cocker
2019
Mike Cocker

Class 5

2002
Peter Carmichael
2003
Dave Jackson
2004
Dave Jackson
2005
Dave Jackson
2006
Andrew Griffiths
2007
Andrew Griffiths
2008
Simon Rogers
2009
Simon Rogers
2010
Simon Rogers
2011
Mark Durrant
2012
Robert Grigsby
2013
Shaun Elwell
2014
Shaun Elwell
2015
Shaun Elwell
2018
Michael Sankey
2019
Jeremy Davies

Class 6

2003
Brodie Branch
2004
Brodie Branch
2005
Brodie Branch
2006
Brodie Branch
2009
Gavin Craig
2012
Simon Rogers
2013
Robert Margel
2015
Mark Durrant
2016
Shaun Elwell
2017
Shaun Elwell
2018
Shaun Elwell
2019
Simon Rogers

Class 7

2016
Simon Rogers
2017
Simon Rogers
2018
Simon Rogers

Ladies

2005
Patricia Chan
2006
Kate Sankey
2007
Kate Sankey
2008
Tamara Calvert
2009
Lynn Gilbert
2010
Lynn Gilbert
2011
Lynn Gilbert
2012
Lynn Gilbert
2013
Joy Hoyle
2014
Lynn Gilbert
2015
Rebecca Boston
2016
Rebecca Boston
2017
Rebecca Boston
2018
Rebecca Boston
2019
Rebecca Boston

Novice

2005
Danny Malkin
2006
David Millar
2007
Neil Fraser
2008
Jonathan Ward
2009
Nick Chan
2010
Tom Price
2011
Chris Johnson
2012
Steffan Eldred
2013
John Bransfield
2014
Clive Marsden
2015
Matt Bramall
2016
Jonathan Heyes
2017
Adam Cumming
2018
Justin Dobson
2019
Bryan Herriott

Edward Lewis Cup

2011
Gill Elwell
2012
Jeremy Davis
2013
Becky Boston
2014
Oliver Wright
2015
Philip Matchwick
2016
Philip Matchwick
2017
Chris Bramall
2018
Matt Bramall
2019
Laura Ferguson

Alex Wong Mens Novice Cup

2016
Matthew Larbey
2017
Simon Houghton
2018
Ian Chambers
2019
Bryan Herriott

Alex Wong Ladies Novice Cup

2018
Laura Ferguson